Często, BA! nawet bardzo często spotykam się ze z pytaniem „to wy jeszcze macie Majka?” Czy u Was też padały pytania o zwierzaka po narodzinach dziecka? Przeszukałam blogi parentingowie i chyba nie jestem wyjątkiem, że mam psa.


Ludzka ciekawość i „mądre rady” po urodzeniu dziecka to jakaś plaga. Często zastanawiam się czy ci ludzie nie mogą się czasem ugryź w język?

Czara goryczy przelała się kiedy kilka tygodni po narodzinach Wojtka kilka osób pytało się co teraz z naszym psem. No co ma być? Jest, był i będzie. Co z tego, że w domu pojawiło się dziecko? Czy to powód, żeby oddawać psa? Mamy w domu shih tzu, pies, który nie uczula to dlaczego mamy się go pozbyć?

Przecież psa nie przyjmuje się do domu i nie traktuje jak zabawki, chcę to oddam, nie to zostaje. To żywa istota, która też ma uczucia. Nie po przygarneliśmy go do domu, pokochaliśmy żeby oddawać.

pies i dziecko

Swoją drogą dzieci świetnie się chowają ze zwierzakami. Weźmy na przykład naszego Majkiego, pilnuje Wojtusia cały dzień. W zasadzie gdzie Wojtek tam i on. Gdy dziś kurier zapukał do drzwi i zniosłam Wojtka w leżaku na dół ( mamy 2 piętrowe mieszkanie), kurier pochylił się nad Wojtkiem mówiąc do niego, co ewidentnie nie spodobało się naszemu psu, bo został obwarczony i obszczekany. Nasz mały, słodki i cichy Majo, który nie szczekał, zrobił się nagle obrońcą Bezzębnego, coś pięknego.

Dzięki zwierzakom, w dzieciach szybciej rozwija się odpowiedzialność za kogoś oraz mocniejsza jest empatia.

Serio nie patrzmy na zwierzaka jak na potencjalną wielką bakterię, która zaraz zarazi nasze dziecko wszystkimi możliwymi chorobami.

pies i dziecko

A tutaj możecie zobaczyć jak pięknie od samego początku Majo pilnował Wojtka, na zdjęciach poniżej Wojtuś ma 10 tygodni. Aż zazdroszcze synowi, że będzie miał takiego cudownego towarzysza zabaw.

pies i dziecko

To zdjęcie powyżej kooooooocham! Jakby Wojtek mówił do Majkiego : ” Te matka znów pisze o nas, luknij ooo tam, zapozujmy do fajnej foty brachu”

pies i dziecko

Leżaczek – Stokke || zabawka – Rossman