karmienie piersią

Karmienie piersią to przecież sama natura, wszystko powinno pójść jak z płatka. A co gdy słyszymy, że karmienie piersią to nie problem, a my go mamy? Nie dajmy się!

 

Karmienie piersią po raz pierwszy

O tym jak to powinno wyglądać, jak się powinno przystawiać wiedziałam teoretycznie chyba wszystko … przeczytałam bloga HAFIJA (robisz niezłą robotę!), poradniki, ba! odpaliłam nawet youtuba! I wiecie co? Odniosłam porażkę, Wojtek urodził się mikrodzieckiem i nie miał siły ciągnąć z cyca, swoją drogą mój jeden cycek był większy niż jego głowa 😀 Odwiedziłam sporo CDL, nistety słyszałam tylko: kapturki, przykładanie, probowanie KPI ( karmienie piersią inaczej, czyli mamy randujące z laktatorem) i czekanie aż osiągnie … i tu co chwile były kolejne progi: 2,5 kg, 3 kg, 3,5 kg itd. Byłam mamą KPI, szło tak nieźle, że miałam zapasy mleka pomrożone, Wojtek przybierał nieźle, ale o przejściu na cycka nie było mowy 🙁 każda próba to stres dla mnie, stres dla niego bo chciałby jeść, a nie może złapać piersi i tak w kółko.

 

Karmienie piersią inaczej czyli KPI

Byłam mamą KPI 4 miesiące, aż przyszedł kryzys. Wojtek wylądował w szpitalu po szczepionce rotawirusowej i się zaczęło. Powiem Wam, ze byłam mega przerażona, a niestety stres nie jest dobry podczas karmienia piersią. Zaczęło się dokarmianie MM i poleciała cała laktacja. Byłam wyczerpana psychicznie presją karmienia piersią oraz całą sytuacją. Na MM lepiej spał ale później okazało się, że ma alergię i przeszliśmy już na apteczne mleko.

karmienie piersią 

Daj smoczek, a pożegnasz się z karmieniem piersią

O tak, słyszałam to wielokrotnie od znajomych. Jednak w szpitalu Wojtek miał słaby odruch ssania ( pewnie przez wagę ) i dostal smoka, dzięki niemu pobudził mu sie odruch ssania. Dzięki smokowi było możliwe przystawienie go do piersi przez kapturki i próby. Z odstawieniem nie było problemu, odstawiliśmy z dnia na dzień jak miał rok. Ząbki są bez próchnicy, nie są krzywe itd. Ale myślę, że to też dzięki odpowiedniemu smoczkowi. My używaliśmy smoczków dynamicznych LOVI, powiem, Wam szczerze, że kupiliśmy wersję mini, a wyglądała w jego paszczy jak normalna wersja smoka 🙂 to tylko daje do myślenia jak bardzo był malusi <3

 

Tu macie porównanie wersji 0-3 i 0-2 (mini)

karmienie piersią

DSC_9308-1

 

Tu wersja dla chłopców 🙂

 

Karmienie piersią czas start! Czyli podejście numer dwa

Jak  teraz się przygotowałam? Postawiłam na mentalny trening 🙂 Z jednej strony wiem, że wszystkie "MADKI" i "ekoMADKI wariatki" patrzą na kobiety karmiące butlą (nie ważne czy KPI czy MM) z pogardą, pożałowaniem itd. natomiast mamy KP też nie mają lekko, muszą się ukrywać, bo są ludzie którym to przeszkadza, ehh…. Więc po pierwsze: NIE PRZEJMOWAĆ SIĘ!

Postawiłam na dobry laktator elektryczny jak z Wojtkiem, tym razem LOVI Expert, na ręcznym to bym chyba się zajechała 🙂 Chociaż ten ma fajne opcje przekształcenia się w ręczny gdyby była taka potrzeba lub można wsadzić baterie i może być podróżnym laktatorem 🙂 Już wiem, że nie trzeba ciągnąć ile fabryka dała tylko najlepszy jest system 7-5-3, więc gdy będzie za mało mleka lub spadnie laktacja w czasie kryzysu laktator pomoże. Tym razem obiecałam sobie, że się nie poddam choćby nie wiem co <3 To taka piękna czynność jak karmienie piersią nie może mnie teraz ominąć!

karmienie piersią 

karmienie piersią

Z butelek LOVI korzystaliśmy i dalej korzystamy również z Wojtkiem, są genialne! Mamy również kubeczki 360, kubek treningowy i to zdecydowanie jedna z tych firm, której zaufałam na początku macierzyństwa i kontynuujemy teraz dalej tą przygodę. Kubki do wody polecali nam logopedzi jako te bardziej wymagające i uczące prawidłowego odruchu.

Teraz postawiłam na szklaną z motywem paryża oraz plastikowe z serii Medical+, oby się nie przydały za szybko 🙂 

lovi

Pościel KOALA | Butelki,smoczki,laktator – LOVI | Otulacz Lullalove | Poduszka księżyc – Effiki

lovi

Jak widzicie zaopatrzyłam się również w poduszkę do karmienia firmy Effiki, żeby było wygodniej podczas długich nasiadówek <3 Polecacie jeszcze jakieś gadżety aby karmienie było łatwiejsze?

 

Przypominam Wam o kodzie rabatowym do sklepu MODNE ZABAWKI – TUTAJ, na hasło: Kamila jest – 15 % rabatu do końca sierpnia!