nosidełko dla dzieci

Zanim Wojtek pojawił się na świecie przeszukałam internet na temat kangurowania, noszenia dzieci w chustach i nosidełkach oraz o tym jakie to dla nich ważne. Do chust się nie przekonałam, natomiast nosidełko BABYBJÖRN WE AIR skradło moje serce ale dlaczego o tym poniżej.

Niektóre chusty z wyglądu wyglądają bajecznie, ale jak dla mnie są mało bezpieczne. W szkole rodzenia były nawet warsztaty chustowania, jednak tylko mnie utwierdziły w przekonaniu, że to nie dla mnie. Bałam się o lalkę czy nie wypadnie, czy za mocno nie związałam i czy bioderka są bezpieczne ( czy ich nie uszkodzę) oraz czy na pewno kręgosłup na tym nie ucierpi?

nosidełko dla dzieci

Oczywiście  jest też mnóstwo plusów jak np. bycie blisko malucha, "wolne ręce" co się bardzo przydaje gdy nasze dziecko jest niespokojne i wiele innych aspektów, które budują naszą więź z maleństwem. 

Jako, że nasz Bezzębny pojawił się na świecie trochę wcześniej i dużo mniejszy niż myśleliśmy, testy różnych rozwiązań musiały poczekać aż osiągnie wagę min. 3,5 kg 🙂

nosidełko dla dzieci

Odkryliśmy nosidełk, które posiada rekomendację International Hip Dysplasia Institute, czyli nie musimy bać się o bioderka naszych maleństw, na pewno nic im się nie stanie. Biodra dziecka mają zapewnione prawidłowe podparcie i są utrzymywane w optymalnej pozycji z nóżkami skierowanymi na zewnątrz. Przyczynia się to do właściwego rozwoju stawu biodrowego, tak ważnego w pierwszych miesiącach życia dziecka.

nosidełko dla dzieci

 

A jakie to nosidełko? BABYBJÖRN WE AIR. Można je nosić z przodu i z tyłu do max. 36 miesięcy.

 

 

dsc_0289-1

dsc_0282-1

dsc_0284-1

Nosidełko jest bardzo wygodne, czuję się z nim bezpiecznie, ma niezliczoną ilość pasów w tym wygodny pas biodrowy. Wyjmowanie i wkładanie maleństwa to pikuś i banał, wystarczy odpiąć dwie klamry i gotowe.

dsc_0268-1

3

Nie trzeba trzymać główki, ponieważ jest specjalne wsparcie dla niej, dzięki czemu kręgosłup i szyja są bezpieczne. A to najważniejsze! ( my do zdjeć trochę mu poluzowaliśmy tą przestrzeń, żeby mógł "podjadać" rączki :))

 

dsc_0267-1

dsc_0267-1

Co jeszcze? Posiada tzw. wkładkę niemowlęcą czyli w środku jest taka zakładka na zamek, którą się zasuwa i maleństwa od 3,5 kg mogą swobodnie się z nami poruszać. Dzięki temu są wyżej i mają swobodny dostęp do powietrza 🙂

Za wyjątkowy design, innowacyjność, funkcjonalność, jakość oraz ergonomię – nosidło ergonomiczne BABYBJÖRN We Air wygrało prestiżową nagrodę Red Dot Design Award 2016.

dsc_0279-1

Dzięki BABYBJÖRN WE AIR, zyskałam "wolne ręce" i bliskość z Wojtusiem ( choć na zdjęciach pozuje dumny Tatuś :)). Produkt jak najbardziej godny polecenia szczególnie, że ma rekomentację: International Hip Dysplasia Institute, a co za tym idzie jest bezpieczny. Zwracajcie uwagę na produkty tego typu czy są bezpieczne dla bioderek, kręgosłupa i czy podtrzymują główkę. Często warto dołożyć trochę pieniędzy teraz niż później latać po lekarzach z biodrami i kupować specjalne stelaże na bioderka.

 

BABYBJÖRN WE AIR możecie kupić m.in. w Scandinavian baby – TUTAJ, są także w innych kolorach np. białym czy błękitnym – TUTAJ

A tutaj jeszce zdjęcia z mamą 🙂 żeby nie było, że nie ma 🙂
 

dsc_0327-1

dsc_0343-1