Po urodzeniu Wojtka została mi pamiątka, nie jest ona przeraźliwie duża, no ale jest. Wkońcu postanowiłam, że zrobię wszystko aby zminimalizować jej wygląd. I wiecie co? Udało się! Wy też możecie zniwelować swoją bliznę po cearskim cięciu.

Używałam kilku preparatów na blizny. Jednak na bliznę po cc, trzeba wybrać jednak coś co się szybko sie wyciera, nie zostawia śladów na ubraniach i szybko się wchłania. Moim hitem są plastry SUTRICON

Są tak genialne, że:
– po pierwsze ich nie widać są przeźroczyte;
– po drugie idealnie przylegają do skóry, dzięki czemu blizna nie jest podrażniana przez bieliznę czy odzież, jak to ma miejsce przy kremach, oliwkach i maściach.

Efekty są fenomenalne! moja blizna po cesarce jest grubości równej kartce papieru. Żadna bielizna czy ciuchy mnie nie obcierają ( kobiety po CC wiedzą o czym mówię 🙂 ).

dsc_0056-1

Czy ten specyfik ma jakiś minus?

Chyba tylko jeden – cena. Choć jak spojrzeć na to w ten sposób, że 1 plaster nosi się 5 dni ( codziennie trzeba go zdjąć, przemyć bliznę, osuszyć i założyć ) to koszt miesięcznej kuracji wynosi: 118 zł – Kidy.pl. W opakowaniu jest 5 plastrów o wym. 5×30 cm, ja je przecinałam na pół bo były za duże i uzyskałam 10 plastrów 🙂 także koszty kuracji nie jest jakiś wybitnie wygórowany. A naprawdę warto!

 

Jak go stosować i jakie są efekty?

Przemywamy bliznę wodą z mydłem, docinamy plaster pod wymiar blizny, przyklejamy i nosimy cały dzień, po czym wieczorem powtarzamy czynność czyli mysie, suszenie i klejenie. Jeden plaster możemy nosić max. 5 dni po czym wymieniamy go na nowy.

Plastry sa polecane przy nowych jak i starych bliznach. Faktycznie rozjaśniaja i wygładzają stare blizny. A na nowych robią cuda i blizna prawie, że znika 🙂
 

sutricon

sutricon

a efekty są takie:

 

Żel SUTRICON

Dostępny na rynku jest też żel tej samej marki, używałam go na bliznę na czole czyli starą 24 letnią bliznę. U mnie na bliźnie po CC bardziej sprawdził się plaster. No ale na czole z plastrem paradować nie będę 🙂

Żel jest tańszą alternatywą na blizny na twarzy lub w miejscach widocznych gdzie nie chce się pokazywać plastra ( jest prawie niewidoczny). Żel faktycznie szybko wysycha jak zapewnia producent i nie "wyciera się" w ubrania 🙂 Moja blizna na czole jest jaśniejsza i płytsza ( po stosowaniu 3 tygodnie żelu)

A cena? 35 zł za tubkę – Kidy.pl

żel sutricon

Podsumowanie:

Producent czyli firma Verco (również właściciel sklepu Kidy.pl), bardzo się postarała przy tym produkcie. Nie ma się czego przyczepić. Jakość wykonania, opakowanie jak i użytkowanie są przyjemnością. Cena też nie jest wygórowana jak na miesięczną kurację ( dobry krem to podobny jak nie droższy koszt).  Plastry można kupić np. na Kidy.pl ( tam są najniższe ceny :))

Teraz zobaczyłam, że nowością u nich są plastry dla dzieci 🙂 na razie Bezzębny Wojtek nie ma blizn także testów nie będzie ale możeWam się ta informacja przyda 🙂

Jeśli znacie coś tak fenomenalnego jak SUTRICON tylko na rozstępy na brzuchu, dajcie znać!

żel sutricon