Kiedy na świecie pojawia się pierwsze dziecko, wszystko jest nowe. Skąd możesz wiedzieć kiedy wymienić np. fotelik dla dziecka na nowy, przecież mieści się w przedziale wagowym? Kiedy zorientowaliśmy się, że poprzedni fotelik "skorupka" jest za mały, szybko wymieniliśmy go na Safety FIX. Pewnie wiele z Was spyta czemu przodem montowany a nie RWD, ale o tym za chwile.

 

Jeśli w miarę regularnie nas śledzicie to pamiętacie, że Wojtuś był mikro dzieckiem i był wcześniakiem. Do tej pory ma wagę piórkową, bo na prawie 19 miesięcy waży 9800g, no ale mierzy ok. 83 cm. Dlatego też nie do końca wiedziałam, czego szukać. Czy postawić na wagę czy na wzrost? A może jakiś z dużym przedziałem 0-36? 

Co robi matka?

Śledzi internety a tak na serio to Wojtek średnio lubi jazdę samochodem, do jakiegoś 6 miesiąca było w miarę ok, natomiast później zaczęły się sceny iście dantejskie. Wojtek histeryzował chwile po ruszeniu samochodem. Jak się okazało, nie lubił jeździć tyłem do kierunku jazdy. Choć jest zdecydowanie lepiej, to do ideału mu jeszcze brakuje. Więc tak oto padły moje ambicje jazdy RWD do 3 r.ż. 

Co oferuje rynek?

Na rynku znajdziemy sporo rodzajów fotelików, najtrudniej znaleźć te tyłem do kierunku jazdy. Te do przodu są bardziej dostępne, jednak jeśli chcecie przodem i z ISOFIX no to też wybór zostaje okrojony. Foteliki dla dzieci starszych z bazą ISOFIX są dużo bardziej bezpieczne niż te montowane na pasie. Dlatego też zdecydowaliśmy się na Safety FIX, chociaż wizualnie podobał mi się inny fotelik od Kinderkraft to jednak rozsądek i rozum wzięły górę nad zauroczeniem wizualnym. Fotelik Safety FIX można także zainstalować klasycznie za pomocą pasów, jeśli nie macie możliwości wpięcia ISOFIXu.

Safety FIX jak się sprawdza?

Dla chuderlaków takich jak Wojtek jest idealny, bo nie ma dookoła nadmiaru miejsca, jak w innych fotelikach. A co ważniejsze, ten model ma będzie rósł razem z Wojtusiem, więc powinien posłużyć dłużej. Fotelik można regulować. Jak? Zobaczcie na ostatnim filmiku. Trochę niewygodnie się wsadza dziecko, lepszy byłby taki obracany mechanizm, że obkręcany fotelik o 45 % do wsadzenia dziecka, wtedy byłby idealny! Tapicerkę już prałam, bo przecież przekąska musiała być podczas jazdy. Materiał czyści się dobrze, nie zostają plamy. Wojtek siedzi w nim prosto, raczej nie śpi podczas jazdy także nie muszę się martwić co z latającą głową, ale może macie jakieś patenty?

KK_carseat_SAFETY-FIX_vis-3 KK_carseat_SAFETY-FIX_vis-7 KK_carseat_SAFETY-FIX_vis-9

Wykonanie

Dobrze wykonany fotelik w 4 różnych kolorach. My zdecydowaliśmy się na kolor grafitowy, będzie uniwersalny jakby co i średnio widać brud.

A oto i mały Wojtuś <3

 

21768340_1613614705336619_4509012258674671959_n

Zdjęcie wykonane jak wsiadł do auta i na szybko go przypięłam do zdjęcia 🙂 Później kamizelkę zdjęłam i pasy poprawiłam 🙂 Polecam Wam filmik o fotelikach TUTAJ

A oto i funkcje naszego fotelika

gif1